Reklama

Peregrynacja Ikony Częstochowskiej przez świat w obronie życia

Od Oceanu do Oceanu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Drodzy Bracia i Siostry!

Piszę do Was z jasnogórskiego klasztoru Bogurodzicy Maryi, aby w sposób oficjalny poprzeć inicjatywę wielkiej peregrynacji kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej. Obraz ten od ponad sześciu wieków odbiera na Jasnej Górze w Częstochowie nieustanną cześć ludzi z całego świata, a opiekują się nim ojcowie i bracia paulini.
Pod natchnieniem Bożym w sobotę 28 stycznia 2012 r. liderzy ruchów obrony życia z 18 krajów złożyli przed Matką Bożą w Ikonie Częstochowskiej „Akt Powierzenia Maryi Ochrony Cywilizacji Życia i Miłości”. Tego samego dnia abp Stanisław Nowak z Częstochowy poświęcił kopię Cudownej Ikony przeznaczoną do peregrynacji przez świat „Od Oceanu do Oceanu” - od Władywostoku do Fatimy - w obronie życia. Kopia ta została uroczyście przyłożona do Oryginału. Na Wschodzie, w Rosji, Ikonę Częstochowską gościł głównie Kościół prawosławny, na Zachodzie i w Polsce - Kościół katolicki.
Wielka cześć i umiłowanie Maryi, Bożej Matki, kult ikony oraz wielkie zaangażowanie w ochronę ludzkiego życia i rodziny łączą nasze Kościoły.
Trasa I etapu peregrynacji „Od Oceanu do Oceanu” wynosi ok. 18 tys. km i obejmuje 23 kraje. Przez Polskę Matka Boża w swojej pielgrzymce będzie przejeżdżać w dniach 12-26 sierpnia. Na Jasnej Górze będzie gościć w dniu 22 sierpnia, w święto Matki Bożej Królowej. Następnie odwiedzi Piekary Śląskie i Kraków oraz Bielsko-Białą, gdzie zostanie przekazana Czechom.
Peregrynacja Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” przez świat w obronie życia jest wydarzeniem historycznym, bez precedensu i ma olbrzymie znaczenie. Wyrażam moją wielką radość i serdeczne podziękowanie tym wszystkim, dzięki którym Matka Boża przemierza świat w znaku jasnogórskiego Obrazu i przypomina wszystkim o wartości i godności życia ludzkiego. Od poczęcia po jego śmierć.
Jako przeor Jasnej Góry zwracam się do wszystkich wierzących, aby pielgrzymującą przez świat „Od Oceanu do Oceanu” Matkę Bożą w kopii Ikony Częstochowskiej przyjęli z wielką czcią w swoich krajach, miastach i wsiach, a przede wszystkim w swoich sercach, opowiadając się po stronie cywilizacji życia i miłości.

O. Roman Majewski, przeor Jasnej Góry

Jasna Góra, 26 lipca 2012 r. - w dzień świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2012-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czym jest wiara? Odpowiada Jan Paweł II

2026-06-23 20:45

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

wiara

Biuro Prasowe @JasnaGóraNews

Wiara to przede wszystkim odpowiedź na wezwanie, od Tego, który jest godny zaufania, który przekonuje do wejścia na drogę wiary i po niej nas prowadzi – mówił Jan Paweł II w homilii na polskiej Mszy w Castel Gandolfo 10 sierpnia 1980 r. Zamieszczamy archiwalne nagranie wygłoszonych wówczas słów.

10 sierpnia 1980 r. do letniej rezydencji papieża w Castel Gandolfo przybyli kapłani, rocznikowi koledzy Jana Pawła II, oraz polska młodzież. Homilia była długą medytacją nad wiarą. Odwołując się do liturgicznego czytania z Listu do Hebrajczyków, Papież przyznał, że jest ona „poręką rzeczy, których się spodziewamy, dowodem rzeczywistości, której nie widzimy”.
CZYTAJ DALEJ

#LudzkieSerceBoga: Jego i moje serce – naczynia połączone

[ TEMATY ]

#LudzkieSerceBoga

Adobe Stock

Kto z nas nie doznał w życiu zniewagi, upokorzenia, nie został obrażony, zlekceważony? W świecie przeoranym kosmiczną katastrofą grzechu pierworodnego wyrządzamy sobie najróżniejsze krzywdy i przykrości...

Czasem niechcący, a nieraz w pełni świadomie i z premedytacją. W dawnej polszczyźnie działania, słowa, zachowania, gesty mające na celu obrażenie czy upokorzenie drugiego człowieka opisywano czasownikiem „zelżyć”. Dosłownie znaczy on: uczynić lżejszym, ująć wagi. Dokładnie taki sam źródłosłów ma używane przez nas do dziś „lekceważenie”. Nie chodzi jedynie o niezwracanie na kogoś dostatecznej uwagi. Lekceważę kogoś, to znaczy lekko sobie ważę jego osobę, obecność, godność, znaczenie. Nie mają one dla mnie większego znaczenie, nie odgrywają znaczącej roli w moim myśleniu, decyzjach, postępowaniu. Równie dobrze mogłoby tego kogoś nie być. „Jesteś to jesteś, a jak cię nie ma, to też niewielki kram…” Jednak czasownik „zelżyć” i pochodzący od niego rzeczownik „zelżywość” jest zdecydowanie mocniejszy od „lekceważenia”. Lekceważenie jest bardziej o tym, czego nie robię – e.c. nie słucham, nie zwracam uwagi, nie przejmuję się. Zelżyć kogoś, to podjąć świadome, intencjonalne działanie w celu naruszenia jego „ważności”, godności, znaczenia.
CZYTAJ DALEJ

Dwa silne trzęsienia ziemi w Wenezueli, według ekspertów mogły zginąć tysiące osób

2026-06-25 07:03

[ TEMATY ]

Wenezuela

PAP

Dwa silne trzęsienia ziemi nawiedziły Wenezuelę w środę wieczorem czasu miejscowego, powodując poważne zniszczenia m.in. w Caracas. Władze ogłosiły stan wyjątkowy, ale dotąd nie podały bilansu ofiar. Według amerykańskich ekspertów mogły zginąć dziesiątki tysięcy ludzi.

Według danych amerykańskiej służby geologicznej USGS pierwsze trzęsienie miało magnitudę 7,2, a kolejne - 7,5. „Prawdopodobna jest wysoka liczba ofiar i duże zniszczenia” – napisano w komunikacie agencji. Według niej mogły zginąć dziesiątki tysięcy, a nawet ponad 100 tys. osób.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję