Reklama

Pięć lat…

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wzrost - 201 cm. Zasięg w bloku - 338 cm. Zasięg w ataku - 362 cm. Był jednym z najbardziej utalentowanych polskich siatkarzy. Był… 16 września minie 5. rocznica tragicznej śmierci Arka Gołasia. W 1998 r. wraz z kolegami z drużyny kadetów z MKS MOS Wola Warszawa wywalczył tytuł wicemistrza Polski. W 2000 r. zdobył tytuł Mistrza Polski. W tym samym roku podpisał kontrakt z AZS-em Częstochowa i to właśnie od tego momentu jego kariera nabrała zawrotnego tempa. Był siatkarskim objawieniem, nadzieją polskiej siatkówki, zawodnikiem o „stratosferycznym zasięgu” i „atomowej zagrywce” - jak mówił o nim śp. Zdzisław Ambroziak. Grę w seniorskiej drużynie rozpoczął w 2001 r. Odtąd już na stałe zagościł w reprezentacyjnej „6”. Jego doskonała gra zwróciła uwagę trenerów włoskiej serie A. W 2004 r. Arek Gołaś podpisał kontrakt z Edilbasso Padwa. Był tak dobry, że powołano go do drużyny zagranicznych gwiazd włoskiej ligi. Przed sezonem 2005/2006 Arek Gołaś podpisał trzyletni kontrakt z czołowym zespołem włoskiej Serie A Lube Banca Macerata. Droga do światowej kariery stała przed nim otworem… Rok 2005 przyniósł także ważne zmiany w życiu polskiego reprezentanta. 21 lipca poślubił Agnieszkę Dziewońską. 16 września 2005 r. w drodze do Włoch samochód, którym jechał Arek ze swoją żoną, uderzył w betonową ścianę na austriackiej autostradzie A2 w Griffen k. Klagenfurtu. Reprezentant Polski zginął na miejscu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2010-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W tradycji chrześcijańskiej łódź często staje się obrazem wspólnoty

2026-01-02 08:56

[ TEMATY ]

Ks. Krzysztof Młotek

Glossa Marginalia

Adobe Stock

Autor listu stawia miłość wzajemną w centrum życia Kościoła. Źródłem pozostaje miłość Boga, już pokazana w posłaniu Syna. Teraz widać jej owoc we wspólnocie. Miłość brata otwiera przestrzeń zamieszkania Boga. Jan używa czasownika (menō), „trwać”. W tej tradycji oznacza stałe przebywanie, jak w domu. W zdaniu „nikt nigdy Boga nie oglądał” słychać echo Prologu Ewangelii Jana (J 1,18). Niewidzialny Bóg pozwala się rozpoznać w miłości, która działa. Wzajemna miłość sprawia, że Jego obecność staje się realna, a miłość w człowieku dochodzi do pełni (teleioō).
CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś o sprawie wyrzucenia krzyża do kosza: takich rzeczy robić nie wolno

2026-01-09 14:36

[ TEMATY ]

Kard. Grzegorz Ryś

do kosza

wyrzucenie krzyża

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Kard. Grzegorz Ryś

Kard. Grzegorz Ryś

Takich rzeczy robić nie wolno; nigdy i w odniesieniu do nikogo - powiedział w piątek przewodniczący Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem kard. Grzegorz Ryś, odnosząc się do wydarzeń w szkole w Kielnie, w której nauczycielka miała zdjąć krzyż ze ściany i wyrzucić go do kosza na śmieci.

Według mediów ogólnopolskich i lokalnych do zdarzenia miało dojść 15 grudnia 2025 r. podczas lekcji języka angielskiego. Nauczycielka miała zażądać od uczniów zdjęcia krzyża z sali lekcyjnej, a gdy młodzież odmówiła, samodzielnie zdjęła krzyż i wyrzuciła go do kosza na śmieci.
CZYTAJ DALEJ

Zupa od... św. Siostry Faustyny

2026-01-09 22:55

Małgorzata Pabis

W piątek – 9 stycznia – osoby bezdomne, potrzebujące korzystające z pomocy Dzieła św. Ojca Pio otrzymały, w ramach akcji „Zupa od św. Siostry Faustyny”, ciepły posiłek.

Został on zakupiony przez Kościół Rektoralny Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach ze środków zbieranych na Fundusz Miłosierdzia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję