Mam znowu dobrą wiadomość! Nie tylko francuskie miasto Tuluza, lecz także Łódź i Katowice odwołały zaplanowane na marzec br. „koncerty” szwedzkiej grupy satanistycznej „Dark Funeral”. Sprawujący w tych miastach władzę odpowiedzialni ludzie połapali się, jakie treści rozpowszechnia istniejący już od ponad 10 lat zespół, który np. w 1997 r. odbył tournée po USA pod hasłem „krucjata satanistyczna”, a w zeszłym roku wydał płytę pt. Attera Totus Sanctus z inwokacjami ku czci, cytuję: „naszego króla szatana”. Innych szczegółów oszczędzę Czytelnikom.
Dlaczego dotychczas po Polsce harcowały tego typu zespoły, a wszelkie społeczne protesty nie odnosiły skutku, teraz zaś głoszących chwałę grzechu Szwedów („grzech jest piękny, grzech to życie...” - to cytat z ich utworu) spotkała wreszcie należna odprawa? Bo po wyborach powoli zmienia się w Polsce atmosfera. Ryba psuje się od głowy, ale gdy zdrowa głowa, to i ryba zdrowieje! Okazuje się, że można sprzeciwić się złu, a nie zasłaniać się niemożnością wobec rzekomych wymogów demokracji... A ci, którzy na lansowaniu różnych obrzydliwości zbijali dotąd kokosy, też już zauważyli, skąd wiatr wieje... Może lepiej nowej władzy się nie narażać?...
Jak zareagował organizator występów szwedzkich satanistów, sam od lat usilnie zajęty krzewieniem kultu diabła w Polsce? Cytuję: „Przykro nam poinformować, że występy (tu nazwy także trzech innych zespołów podobnej proweniencji, które miały wystąpić wraz z «Mrocznym Pogrzebem») w Łodzi i Katowicach zostały odwołane. (Tu nazwa firmy) wyraża ubolewanie... Na odwołanie występów nie mieliśmy wpływu, jesteśmy całkowicie bezradni w obecnej sytuacji politycznej w Polsce”.
I o to właśnie chodzi! Niech się poczują bezradni! Może odejdzie im ochota do zatruwania dzieci i młodzieży i zajmą się czymś innym?
„Przede wszystkim należy jasno podkreślić, że projekt nie wprowadza przymusowej religii w szkołach” - podkreśla w swoim oświadczeniu Stowarzyszenie Katechetów Świeckich w związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych wypowiedziami dotyczącymi obywatelskiego projektu ustawy „TAK dla religii i etyki w szkole”. Organizacja odniosła się m.in. do materiału opublikowanego na profilu Rafała Betlejewskiego. W oświadczeniu zaznaczono również, że inicjatywa ma zapewnić uczniom realny dostęp do wychowania aksjologicznego oraz przypomniano, że projekt uzyskał poparcie ponad pół miliona obywateli.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich wskazuje, że celem projektu jest stworzenie możliwości wyboru między religią a etyką w szkołach. „Przede wszystkim należy jasno podkreślić, że projekt nie wprowadza przymusowej religii w szkołach” - czytamy w oświadczeniu. Autorzy stanowiska podkreślają, że w obecnym systemie prawnym etyka - choć przewidziana w przepisach - w wielu szkołach w praktyce nie jest organizowana, a proponowane rozwiązanie ma tę sytuację zmienić.
Każdego dnia Wielkiego Postu podamy Ci jedno konkretne pytanie, które Jezus zadaje w Ewangeliach (np. „Czy wierzysz?”, „Czego szukacie?”, „Czy miłujesz Mnie?”). Bez moralizowania. Niech to będzie zaproszenie do osobistej konfrontacji i zmierzenie się z własnymi trudnościami w czasie tegorocznej wielkopostnej drogi.
Do udziału w nabożeństwie „Gorzkie żale”, a także podejmowania konkretnych uczynków miłosierdzia, służących dobremu przeżyciu Wielkiego Postu zachęcił papież Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.
Serdecznie pozdrawiam Polaków. Od ponad trzystu lat w Wielkim Poście, śpiewając „Gorzkie żale”, rozważacie Mękę Jezusa i boleści Jego Matki. Zachęcam do udziału w tych nabożeństwach. Niech modlitwie towarzyszą konkretne czyny miłości: pomoc, pojednanie i budowanie pokoju, szczególnie w waszych rodzinach i we wspólnocie Kościoła. Wszystkich was błogosławię!
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.