Reklama

Z internetu

Nowi "sojusznicy"

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Filantropijni lekarze

Reklama

Członkowie międzynarodowej organizacji pozarządowej "Lekarze bez Granic" (LBG) akurat przekroczyli granice, opowiadając się za aborcją. Rzecznik "Lekarzy bez Granic", Chris Torgeson, oświadczył dla LifeSite, że jego organizacja nie angażuje się w temat aborcji. Tymczasem różne dokumenty zamieszczone na jej stronie web dowodzą czegoś przeciwnego.
Według tych dokumentów, LBG pomogła w uzyskaniu wyposażenia lekarskiego przeznaczonego do przeprowadzania aborcji w Korei Północnej. W dokumencie przedstawiającym działania LBG w poszczególnych krajach czytamy: "Wśród pacjentek hospitalizowanych z przyczyn ginekologicznych ok. 50% czeka na aborcje. Dopóki LBG nie dostarczyła odpowiedniego materiału ginekologicznego, szpitale dokonywały cięć cesarskich i innych zabiegów przy pomocy narzędzi będących w strasznym stanie i bez znieczulenia, bez ekipy sterylizacyjnej, antybiotyków czy lekarstw celem zapobieżenia krwotokom".
Inne dokumenty świadczą, iż LBG rozdaje pigułki aborcyjne " w dzień po". Fragment z tekstu Zdrowie uchodźców: pilne sytuacje - świadczy, że organizacja ta kieruje się wytycznymi działania Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców, czyli stosuje "wyjściowy pakiet minimalnych usług", który obejmuje "umożliwianie pilnego zastosowania po stosunku środków antykoncepcyjnych (pigułek poronnych) dla kobiet, które o to proszą... oraz świadczenie integralnych usług w zakresie zdrowia reprodukcyjnego" (co - według ONZ - oznacza aborcję).
Zapytany w tej sprawie, Torgeson przyznał, że lekarze z organizacji przeprowadzają aborcje, gdyż "LBG pracuje w 80 krajach, a w wielu z nich dozwolona jest polityka planowania rodziny".

I rotarianie...

Paramasońska organizacja filantropijna "Rotary International" ujawniła swe oblicze, podpisując "Memorandum o współpracy" z aborcyjnym Funduszem Ludnościowym Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNFPA). " Dla naszej organizacji oznacza to ogromny krok ku wielkiej zmianie" - zapowiedział prezes "Rotary", Frank Devlyn. Jeszcze niedawno "Rotary International" uchodziła za organizację jedynie dobroczynną i zajmowała krytyczne stanowisko wobec programów "wychowania seksualnego", "kontroli ludnościowej" i aborcji. Jak stwierdził prezes Devlyn, "Rotary" będzie odtąd popierać "wychowanie w zakresie tematów ludnościowych", lecz zastosowanie polityki kontroli ludności ma zależeć "od sytuacji w danym kraju". Prezes zaznaczył, że "Rotary" już zaangażowała się w programy "zdrowia reprodukcyjnego".

"Sexwise"

Międzynarodowa Federacja Planowanego Rodzicielstwa (International Planned Parenthood Federation) oraz brytyjski program telewizyjny BBC zawarły przymierze celem propagowania aborcji na całym świecie. Jak demaskuje hiszpańska elektroniczna "Mujer Nueva", obie te instytucje - przy finansowym wkładzie Komisji Europejskiej oraz Fundacji David and Lucile Packard - przygotowują projekt "sexwise" (mądry sex) - książkę w 22 językach oraz stronę internetową, gdzie przedstawia się aborcję jako "procedurę kładącą kres niepożądanej ciąży", i należącą do osobistych decyzji kobiety.
Projekt "sexwise" ma także zachęcać młodzież do kontaktowania się z klinikami "planned parenthood" celem uzyskania środków antykoncepcyjnych lub przerwania ciąży.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2002-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Musimy wynieść Chrystusa na ulicę. On nie chce pozostać tylko w tabernakulum". Biskup posypywał głowy popiołem na ulicach miasta

2026-02-22 20:08

[ TEMATY ]

Irlandia

Środa Popielcowa

Zdjęcie z archiwum biskupa Alphonsusa Cullinana

W przeszłości, oprócz posypania popiołem na zewnątrz budynku w Waterford w Środę Popielcową, Cullinan niósł krzyż ulicami miasta w Wielki Piątek

W przeszłości, oprócz posypania popiołem na zewnątrz budynku w Waterford w Środę Popielcową, Cullinan niósł krzyż ulicami miasta w Wielki Piątek

Biskup Alphonsus Cullinan z Waterford i Lismore w Irlandii spędził Środę Popielcową na ulicach Waterford, posypując popiołem tamtejszych katolików. Czyniąc to, kontynuował posługę, z której stał się znany.

Myślę, że musimy wynieść Chrystusa na ulicę. On nie chce pozostać tylko w tabernakulum – powiedział bp Cullinan.
CZYTAJ DALEJ

Rekolekcje Papieża: O Bożej pomocy, gdy wali się nam świat

2026-02-23 18:12

[ TEMATY ]

Bp Erik Varden

Papież Leon XIV

Vatican Media

W trzeciej nauce rekolekcji wielkopostnych dla Ojca Świętego i Kurii Rzymskiej bp Erik Varden mówi o Bożej pomocy. Co z sytuacjami, gdy ludzie bojący się Boga wołają do nieba i nie otrzymują żadnej dostrzegalnej odpowiedzi, słysząc jedynie pusty pogłos własnego głosu? – pyta. Bóg może sprawić, że wyłoni się nowy świat, gdy zburzy mury, które braliśmy za cały świat — mury, w których w rzeczywistości się dusiliśmy.

CZYTAJ DALEJ

40 pytań Jezusa: "Dlaczego zwątpiłeś?"

2026-02-23 21:05

[ TEMATY ]

Niezbędnik Wielkopostny 2026

40 pytań Jezusa

Adobe Stock

Każdego dnia Wielkiego Postu podamy Ci jedno konkretne pytanie, które Jezus zadaje w Ewangeliach (np. „Czy wierzysz?”, „Czego szukacie?”, „Czy miłujesz Mnie?”). Bez moralizowania. Niech to będzie zaproszenie do osobistej konfrontacji i zmierzenie się z własnymi trudnościami w czasie tegorocznej wielkopostnej drogi.

Piotr zaczął tonąć, gdy skupił się na falach. Zwątpienie często rodzi się z nadmiaru bodźców i braku skupienia na Bogu. Najważniejsze też dla nas, uwierzyć w Syna Bożego, w Jego boską moc, w Jego obecność, która oznacza zbawienny ratunek. Doświadczenie mocy Jezusa i Jego zbawczego działania jest uwarunkowane naszą wiarą. Piotr szedł po jeziorze, ale uląkł się i zwątpił w pomoc Jezusa. Trzeba bardziej zaprosić Go do łodzi swojego życia, mieć z Nim osobistą relację wiary i miłości. Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję