Reklama

Głos z Torunia

Laskowice Pomorskie

Jak w domu

Niedziela toruńska 43/2024, str. VI

[ TEMATY ]

Laskowice Pomorskie

Damian Zwoliński

Młodzi szukają autentycznej relacji z Panem

Młodzi szukają autentycznej relacji z Panem

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pomysł zrodził się z myśli, że jeden ogień powstały z połączonych płomieni znaczy o wiele więcej niż suma rozproszonych. Dlatego właśnie wydarzenie, aby zbudować się wzajemnie.

Pomysłodawcą był ks. Witold Ziętarski, który pełni rolę duszpasterza młodzieży w rejonie toruńskim.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Młodzież spotkała się w dniach 5-6 października, by uwielbiać Boga, słuchać konferencji i świadectw, ale również poznać się nawzajem. Wydarzenie pozwoliło wymienić się doświadczeniem w służbie, a także wziąć udział w warsztatach modlitwy tańcem z flagami, modlitwy uwielbieniem, posługi darem prorokowania oraz ewangelizacji.

Serca zgromadzonej młodzieży zapłonęły ogniem, który mogą przekazywać dalej.

A tak świadectwami podzielili się posługujący:

Reklama

Podczas Jednego Ognia doświadczyłam Kościoła jako wspólnoty, wręcz domu. Mimo że byliśmy z różnych wspólnot, czułam ogromną jedność i radość z przebywania z innymi. Duchowo nakarmiła mnie wspólna Eucharystia i uwielbienia. Miałam też przyjemność poprowadzić warsztaty posługi charyzmatycznej darem prorokowania. Nosiłam w sobie obawy i pytanie, jak opowiedzieć młodzieży o Duchu Świętym, w taki sposób, aby zachęcić, a nie wystraszyć. Zobaczyłam jednak młody Kościół, który szuka autentycznej relacji z Panem. Świadectwo wiary młodzieży bardzo mnie zbudowało. Doświadczyłam Kościoła w mocy Ducha Świętego. Mogłam podzielić się doświadczeniem tego, jak Pan działa w moim życiu. Pan podczas warsztatów poruszył serca wielu osób. To było niesamowite! Po warsztacie jedna z uczestniczek podzieliła się, że to była niesamowita przygoda i poczuła jeszcze bardziej, że Bóg słyszy jej prośby i odpowiada na nie. Wróciłam zbudowana z doświadczeniem piękna Kościoła.

Daria Czerniak, wspólnota Góra Pokoju

Dla mnie Jeden Ogień to czas spotkania dzieci jednego Ojca w Kościele bez ścian. Mogliśmy się poznać, nawiązać relacje, by razem iść ku tym, którzy jeszcze nie usłyszeli Ewangelii. Te rekolekcje dla młodych mogą stać się impulsem ewangelizacyjnym dla naszej diecezji. Przede wszystkim jednak doświadczyliśmy wymiany różnorodnych darów, którymi Duch Święty buduje Ciało Chrystusa.

Marcin Gomułka, wspólnota Oikos

2024-10-22 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szpital w Lublinie wydał oświadczenie ws. dziecka, które przeżyło aborcję. "Zostało ochrzczone"

2026-06-01 16:23

[ TEMATY ]

aborcja

oświadczenie

szpital w Lublinie

dziecko nienarodzone

Vatican Media

Szpital wojewódzki w Lublinie wydał oświadczenie w sprawie urodzenia żywego dziecka po aborcji. Jak się okazuje, decyzją matki dziecko zostało ochrzczone. Jego życia jednak nie udało się uratować.

W odpowiedzi na pytania w ramach dostępu do informacji publicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie potwierdziła, że w okresie od 1 stycznia do końca 2025 roku jedno dziecko przeżyło swoją aborcję, o czym pisaliśmy w czwartek.
CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: kard. Cobo wierzy, że wizyta Leona XIV przyniesie Hiszpanom nadzieję

2026-06-02 19:21

Vatican Media

Rozpoczynająca się w sobotę wizyta Leona XIV w Hiszpanii, pierwsza od blisko piętnastu lat papieska podróż apostolska do tego kraju, może wyzwolić w Hiszpanach nadzieję, powiedział we wtorkowej rozmowie z radiem Cope kardynał José Cobo. Arcybiskup Madrytu wskazał na duże oczekiwania hiszpańskiego społeczeństwa wobec wizyty Ojca Świętego.

Zaznaczył, że hasło pielgrzymki papieskiej „Wznieście oczy” jest nieprzypadkowe, gdyż wydarzenie to służy niesieniu nadziei „w obliczu obecnych wyzwań społecznych i kulturowych”. Dodał, że celem podróży Leona XIV do Hiszpanii jest też zachęcenie do refleksji nad „wspólną przyszłością i modelem współistnienia” różnych grup. Hierarcha wyraził nadzieję, że papież „zwróci się do wszystkich” pokazując, że w dużym mieście takim jak Madryt, wszyscy mogą ze sobą pokojowo współżyć.
CZYTAJ DALEJ

wNieboGłosy wracają w nowym miejscu! [zaproszenie]

2026-06-02 15:33

Marzena Cyfert

Uwielbienie wNieboGłosy

Uwielbienie wNieboGłosy

 4 czerwca, w uroczystość Bożego Ciała, o godz. 19.30, zabrzmi kolejna edycja koncertu uwielbienia wNieboGłosy. Tym razem w nowym miejscu: na placu przed Impartem przy ul. Mazowieckiej 15.

Tegoroczne hasło koncertu uwielbienia to: „Prawdziwa wolność” i jest zaproszenie do zatrzymania się nad pytaniem, które od wieków towarzyszy chrześcijaństwu: jak wygląda relacja z Bogiem, która nie ogranicza, lecz otwiera? Organizatorzy podkreślają, że koncert jest miejscem zarówno dla tych, którzy od lat modlą się śpiewem, jak i dla osób dopiero szukających duchowego punktu zaczepienia. 
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję