O sile atomu świat przekonał się kilkakrotnie. Dwukrotnie w sierpniu 1945 r., gdy na Japonię spadły amerykańskie bomby, w marcu 2011 r., gdy po trzęsieniu ziemi i falach tsunami koło japońskiej Fukushimy doszło do uwolnienia radioaktywnych pierwiastków i skażenia środowiska, oraz po katastrofie w Czarnobylu 26 kwietnia 1986 r. Towarzysze sowieccy powiadomili swoich polskich towarzyszy o katastrofie 2 dni później, gdy radioaktywna chmura przesunęła się przez Polskę, a rodzimi komuniści przekazali tę informację społeczeństwu dzień później. Książka jest szczegółowym opracowaniem przedstawiającym polski kontekst katastrofy. Dotychczasowe ustalenia autor wzbogacił o wnikliwą analizę politycznych, społecznych, zdrowotnych, psychologicznych i środowiskowych skutków awarii w Polsce. Pasjonująca lektura nie tylko dla tych, którzy pamiętają rymowankę „Płyn Lugola to radziecka coca-cola”, ułożoną po akcji zapobieżenia nadmiernemu wchłanianiu promieniotwórczego J-131.
Podczas konferencji "Gotowi na Dobro" w panelu poświęconym wierze i empatii posłanka Dominika Chorosińska, znana aktorka i matka sześciorga dzieci, podzieliła się osobistym świadectwem. Z prostotą i głębią opowiedziała, jak wiara kształtuje jej życie, daje pokój w świecie pełnym niepewności i pomaga pełniej realizować powołanie żony, matki i kobiety publicznej.
Pytana na samym początku o to, czym dla niej jest wiara, Dominika Chorosińska nie szukała efektownych słów:
Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej Niezbędnika Katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Poręczny modlitewnik jest dostępny wraz z naszym Tygodnikiem Katolickim "Niedziela". Dostępna jest również wersja PDF naszego Niezbędnika!
Maj to w polskiej tradycji szczególny czas modlitwy ku czci Matki Bożej. Tak było również w Sandomierzu, gdzie na zakończenie nabożeństw majowych wierni zgromadzili się w ogrodach Diecezjalnego Centrum Formacyjnego „Quo vadis”.
Przez lata ostatnia majówka odbywała się na pokładzie statku płynącego po Wiśle. Tym razem organizatorzy musieli zmienić miejsce spotkania z racji na niski stan Wisły, zaledwie 86 cm, jednak nie wpłynęło to na jego wyjątkowy charakter. Rozbrzmiały słowa Litanii Loretańskiej i pieśni maryjnych, a zgromadzeni wspólnie dziękowali za miesiąc poświęcony Matce Bożej.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.