Reklama

Z zakonnej kuchni

Pyzy grzybowe

Pyzy z pieczarkami to pyszna potrawa na obiad lub kolację. Posmakują każdemu koneserowi dobrej kuchni. Można je też przygotować z mięsem mielonym, my proponujemy postną wersję.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Składniki:

• 50 dag ziemniaków

• 20 dag mąki ziemniaczanej

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

• 1 łyżka oliwy

• 1 jajko

Farsz:

• 20 dag pieczarek

• 1 cebulka

• 2 łyżki masła

• sól

• pieprz

Wykonanie:

Ziemniaki obrać, ugotować, zemleć w maszynce lub przecisnąć przez praskę. Do masy dodać jajko, oliwę i mąkę ziemniaczaną. Dokładnie wyrobić ciasto. Cebulę pokroić w kostkę, zeszklić na maśle, dodać oczyszczone i pokrojone w kostkę pieczarki. Całość poddusić i przyprawić do smaku solą i pieprzem. Z masy ziemniaczanej uformować wałek, następnie pokroić go na większe kawałki. Każdy z nich rozpłaszczyć w dłoni, nałożyć farsz i dokładnie zlepić, nadać kulisty kształt. Pyzy wrzucać partiami do osolonej wrzącej wody i gotować do wypłynięcia. Podawać polane masłem lub z sosem pieczarkowym.

Wykonanie: Graziako

2017-03-22 09:37

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pasta jajeczna

5 jaj 0,5 małej cebuli koperek lub natka pietruszki majonez, musztarda sól, pieprz
CZYTAJ DALEJ

Dramatyczna sytuacja na Kubie. Biskup wzywa do modlitwy i konkretnej pomocy

2026-04-06 18:17

[ TEMATY ]

apel

Kuba

apel biskupów

Vatican Media

Bp Manuel de Jesus Rodriguez po powrocie z Kuby, gdzie udał się na ceremonię ingresu biskupa diecezji Santisimo Salvador de Bayamo y Manzanillo, zwrócił do wiernych na Florydzie w liście zatytułowanym „Kuba nas pilnie potrzebuje” z dramatycznym apelem o pomoc.

W liście do wiernych bp Rodriguez napisał, że rosnącą i przytłaczającą desperację Kubańczyków na wyspie wyczuwa się na ulicach i w rozmowach: „Można ją wyczytać w oczach zrozpaczonych mieszkańców, którzy tracą nadzieję, bo nie widzą wyjścia z tragicznej sytuacji”. Hierarcha podkreślił, że nie chodzi o przejściowe trudności, a o narastający, widoczny i głęboki kryzys humanitarny, który dotyka cały naród w codziennym życiu.
CZYTAJ DALEJ

Nowy rekord we Francji: ponad 20 000 dorosłych i nastolatków przyjęło chrzest w Wielkanoc

2026-04-07 10:07

[ TEMATY ]

chrzest

Francja

Adobe Stock

We Francji odnotowano ponad 20 000 chrztów dorosłych i nastolatków podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych, co stanowi wzrost o 20% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Nowy raport opublikowany przez Konferencję Episkopatu Francji przedstawia najnowsze statystyki dotyczące tegorocznych Świąt Wielkanocnych, obchodzonych w niedzielę 5 kwietnia, podczas których około 8200 nastolatków i 13 200 dorosłych przyjęło wiarę katolicką.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję