Reklama

Pielgrzymka Rowerowa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na dni 2-22 lipca br. Katolicki Klub Sportowy ALPIN im. Jana Pawła II w Rzeszowie przygotował dla miłośników kolarstwa nie tylko wielkie przeżycia sportowe, ale przede wszystkim przygodę duchową u boku nowego świętego – Jana Pawła II. Zamierzamy dotrzeć do Watykanu na rowerach, zresztą już po raz 9. w naszej klubowej historii – tym razem przemierzając trasę nowymi, dotąd nieznanymi dla nas szlakami, odwiedzając również nowe miejsca pielgrzymkowe i turystyczne.

Inspiracją dla stworzenia sobie nowych wyzwań staje się fakt kanonizacji naszego Wielkiego Rodaka i jego osobista świętość, której mogliśmy „dotykać” podczas spotkań w Rzymie czy w Castel Gandolfo za jego życia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podobnie jak dotąd towarzyszyć nam będą samochody transportowe, kuchnia polowa, serwis medyczny i techniczny. Kapłani i klerycy będą dbać o duchowość pątników, którzy w tym roku pielgrzymują z zawołaniem: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

Zachęcamy, by otworzyć swoje serca już teraz i podjąć decyzję o wyjeździe z nami. Zgrupowanie przed wyjazdem odbędzie się w Krakowie w dniach 6-7 czerwca br. Decyzja o wyruszeniu na tę trasę musi zapaść jednak trochę wcześniej, by pielgrzymi mogli dobrze przygotować się zarówno mentalnie, jak i logistycznie, a przede wszystkim fizycznie do tej eskapady.

Reklama

Wszelkie informacje o wyprawie można znaleźć na stronie: www.klubalpin.pl.

W razie pytań i konieczności konsultacji osobistej zachęcamy do rozmowy z Edwardem Rasałą – dyrektorem sportowym klubu, tel. 600-371-883.

Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku!

W imieniu organizatorów

Ks. Mariusz Nowak, Prezes KKS ALPIN

2014-04-22 14:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

[ TEMATY ]

modlitwa

Królowa Pokoju

Adobe Stock

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore
Maryjo, Królowo Pokoju,
CZYTAJ DALEJ

Jezus dotyka nas swoim Ciałem i Krwią, kiedy przychodzi do nas w Komunii

2026-04-09 14:47

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Karol Porwich/Niedziela

Jezus dotyka nas swoim Ciałem i Krwią, kiedy przychodzi do nas w Komunii. Dotyka nas w sakramencie pojednania czy sakramencie chorych. Dotyka nas w sakramencie bierzmowania i przekazuje nam Ducha Świętego.

1. Wieczorem w dniu zmartwychwstania. Wiemy, że w godzinie pojmania Jezusa w Getsemani wszyscy uczniowie uciekli w popłochu: obawiali się udziału w procesie, który miał doprowadzić Jezusa do potępienia i śmierci. Według czwartej Ewangelii tylko Piotr i inny uczeń próbowali zobaczyć, co się dzieje, idąc za Jezusem aż na dziedziniec domu arcykapłana (por. J 18, 15), ale potem Piotr, przestraszony rozpoznaniem go przez służącą, również odszedł (por. J 18, 16–18, 25–27). Tak więc ci, którzy zostawili wszystko, aby pójść za Jezusem (por. Mk 1, 18.20), oto porzucili Go i uciekli (por. Mk 14, 50). Dlaczego? Z powodu strachu! Strach jest wielką siłą: kiedy bierze człowieka w posiadanie, czy ni go tchórzem, ponieważ odbiera mu wszelką możliwość oporu, odbiera mu poczucie odpowiedzialności. Jest to brak odpowiedzialności za wiarę, za miłość, za nadzieję. Raptem wszystko to, co ważne, zdaje się okryte ciemnością nocy. Kto się lęka, nie widzi światła nadziei. Żyje w nocy. Dlatego Jezus Zmartwychwstały przychodzi „wieczorem”. Nie zwleka z przyjściem. Przychodzi do uczniów od razu, w tym samym dniu, w którym zmartwychwstał. Nie chce, aby Apostołowie trwali długo w ciemności lęku. Chce pokonać ich lęk przed życiem i przyszłością. Strach osłabił ich wiarę. Sprawił, że zapomnieli o prawdziwej miłości do Jezusa, zaciemnił ich nadzieję. Kiedy zabrakło Jezusa, zaczęli bać się świata, dlatego zamknęli się przed nim, przed światem, z obawy o to, co może ich spotkać. Drzwi były zamknięte z obawy. Sądzili, że wystarczy za mknąć drzwi i wszystko się odmieni. Uważali, że wystarczy zamknąć oczy, a świat stanie się inny, mniej brutalny. To czyste złudzenie. To, że coś ignoruję, że o czymś nie wiem, czegoś wiedzieć nie chcę, nie oznacza bynajmniej, że to coś nie istnieje. Nie można żyć „w zamknięciu” i sądzić, że wszystko będzie dobrze. Trzeba koniecznie podjąć odpowiednie działa nie, aby zwalczyć zło i promować dobro. To misja wierzące go. Apostołowie zamknęli się, bo chcieli przeczekać trudne chwile, aby bezpiecznie wrócić do Galilei, do swoich domów. Jest trzeci dzień po śmierci Jezusa i jest już prawie wieczór.
CZYTAJ DALEJ

Drezdenko stanie się miejscem szczególnego spotkania

2026-04-10 10:59

[ TEMATY ]

drezdenko

parafia Przemienienia Pańskiego

św. Carlo Acutis

Materiały parafii

Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku stanie się miejscem szczególnego spotkania młodości i świętości. 16 kwietnia podczas sakramentu bierzmowania nastąpi tam uroczyste wprowadzenie relikwii św. Carla Acutisa.

Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku 16 kwietnia o godz. 17.00 stanie się miejscem szczególnego spotkania młodości i świętości. W trakcie celebracji sakramentu bierzmowania młodzieży, którego udzieli pasterz diecezji bp Tadeusz Lityński, nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii św. Carla Acutisa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję